Toy sahibi: "Nadir toyda anormal hərəkətlər edirdi" - FOTO Aktrisanın açıq-saçıq toy geyimi qalmaqal yaratdı - FOTO Tanınmış müğənni: "2-ci sinifdə oxuyanda təcavüzə uğradım" - FOTO Mina: “İstəmirəm ki, hansısa deputat məni “saxlasın” - FOTO
Elçinlə Ceyhun arasında QALMAQAL: "Düşünməliydi ki, kimə söz atır" Dilqəm Əsgərovun atası iflic oldu - FOTO "Tramp əlimdən tutub, otaq nömrəmi istədi..." - FOTO "Hz.Aişəyə haram sayılmır, mənə haram oldu?" - Aparıcı hövsələdən çıxdı - VİDEO
Bakıda "Trump Tower"in adı sökülür - FOTO Fidan 17 il əvvəl - FOTO Tramp NATO-nu "qoca təşkilat", Merkeli "faciəvi səhv edən" adlandırdı - FOTO Gənclər Fondunun dəstəyi ilə İKT Könüllüləri Layihəsi Davam edir



» » İlin ən yaxşıları müəyyənləşdi


İlin ən yaxşıları müəyyənləşdi

26-12-2016, 19:59
Oxunma sayı: 239
İlin ən yaxşıları müəyyənləşdi

Bu gün Gənclər və İdman Nazirliyi 2016-cı ilə yekun vurub. Respublika.info xəbər verir ki, "Buta Palace"da təşkil edilən təntənəli mərasimdə ən yaxşılarının adları məlum olub.

Tədbirdə həmişəki kimi ilin ən yaxşı idmançıları, komandası, məşqçisi, hakimi, federasiyası, digər nominasiyaları üzrə qaliblər mükafatlandırılıblar.

İlin ən yaxşı məşqçiləri:

Elnur Amanov (taekvondo)

Aslan Ağayev (sərbəst güləş)

Fərhad Məmmədov (cüdo)

Hikmət Hacıyev (kikboksinq)

İlin ən fəal idman veteranı:

Məmməd Useyinov

İlin ən yaxşı idman həkimi:

Esmiralda Ələkbərova

İlin ən yaxşı idman hakimi:

Faiq Həsənov (şahmat)

Fikrət Vəliyev (qılıncoynatma)

Əliyar Ağayev (futbol)

Hicran Şərifov (güləş)

Rövşən Hüseynov (boks)

Fariz Hüseynov (cüdo)

İlin ən yaxşı idman jurnalisti:

Elşən Məmmədov (report.az)

İlin ən yaxşı media layihəsi:

"Space FM"-də "İdman"da verilişi

İlin ən yaxşı idman agentliyi:

extratime.az

İlin ən yaxşı idman verilişlərinin təşkilatçısı:

"İdman Azərbaycan" telekanalı

İdman təbliğatı sahəsində ilin ən uğurlu layihəsi:

"CBC Sport" telekanalı

İdman yarışlarının ən yüksək səviyyədə təşkilinə görə:

Bakı Şəhər Halqası (Formula-1) və "Qəbələ" Atıcılıq İdman Klubu

İlin ən yaxşı federasiyası:

Azərbaycan Taekvondo Federasiyası

İlin ən yaxşı idman təşkilatı:

"Neftçi İdman Klubu" İctimai Birliyi

İlin ən yaxşı idman qurğusu:

Heydər Əliyev adına İdman Konsert Kompleksi, Şirvan Olimpiya İdman Kompleksi, Cəlilabad Olimpiya İdman Kompleksi

İlin ən yaxşı klub komandası:

"Synergy Baku Cycling Procekt" velosiped komandası

Oyun idman növləri üzrə ilin ən yaxşı komandası:

Azərbaycan Futzal üzrə milli yığma komandası

İlin ən yaxşı komandası:

Azərbaycan Milli Olimpiya Komandası

Fəxri diplomla təltif edilənlər:

Kamran Şahsuvarlı (boks) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Lorenzo Sotomayor (boks) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Milad Beiqi Harçeqani (taekvondo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Patimat Abakarova (taekvondo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

İnna Osipenko Radomska (kayak) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Şərif Şərifov (sərbəst güləş) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Natalya Sinişin (qadın güləşi) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Rəsul Çunayev (yunan-Roma güləşi) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Cəbrayıl Həsənov (sərbəst güləş) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Sabah Şəriəti (yunan-Roma güləşi) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Hacı Əliyev (sərbəst güləş) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Ramil Qasımov (cüdo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Bayram Mustafayev (cüdo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Rövşən Səfərov (cüdo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Yelena Çebanu (atletika) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Kamil Əliyev (atletika) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Dmitri Saley (üzgüçülük) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Roman Saley (üzgüçülük) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

İradə Əliyeva (atletika) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Radik İsayev (taekvondo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Rüstəm Orucov (cüdo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Elmar Qasımov (cüdo) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Valentin Demyanenko (kanoe sprint) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Mariya Stadnik (qadın güləşi) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Toğrul Əsgərov (sərbəst güləş) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

Xetaq Qazyumov (sərbəst güləş) - Rio Olimpiadasında ölkəmizi layiqincə təmsil etdiyinə görə

İlin ən yaxşı idmançısı:

İslam Abbasov (yunan-Roma güləşi üzrə dünya və Avropa çempionu)

Rafael Ağayev (karate üzrə dünya çempionu)

Oleq Stepko (idman gimnastikası üzrə dünya kubokunun qalibi)

Ramazan Rüstəmov (qol güləşi üzrə dünya və Avropa çempionu)

Bəxtiyar İskəndərzadə (kikboksinq üzrə peşəkarlar arasında dünya çempionu)

Emil Həsənov (sambo üzrə dünya çempionatının gümüş mükafatçısı)

Yelena Vıstropova (boks üzrə Avropa çempionu)

Marina Durunda (bədii gimnastika üzrə dünya kubokunun bürünc mükafatçısı)


Apasport.az
Sosial şəbəkələrdə paylaş: